#

Apartamenty Omega Lake w Olsztynie

Apartamenty na Warmii i Mazurach jako sposób na inflację

 

Gdy czasy są trudne, a przyszłość nieznana, warto poszukać bezpiecznej i potencjalnie dochodowej lokaty kapitału. Mogą nią być Apartamenty Omega Lake na Warmii, czyli realizowany nad olsztyńskim jeziorem Ukiel kompleks nowoczesnych i energooszczędnych apartamentów.

 

W warunkach dynamicznego wzrostu cen, nadchodzącego spowolnienia gospodarczego i ogólnej niepewności inwestorzy szukają sposobu na bezpieczne ulokowanie kapitału. Co może być taką zyskowną inwestycją? Co pozwoli na ochronę majątku przed inflacją?

Gdy większość instrumentów finansowych tanieje, a złoto nie daje spodziewanych stóp zwrotu, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Są nimi nieruchomości.

Nieruchomości a inflacja

Jak dowodzą wieloletnie dane z bardziej rozwiniętych rynków (USA, Holandia), inwestowanie w nieruchomości chroni majątek przed utratą wartości. W długim okresie, w perspektywie kilkudziesięciu lat, ceny lokali mieszkalnych rosną bowiem o 1-2 pkt proc. szybciej od inflacji konsumenckiej.

Nie chodzi jednak o typowe apartamenty na wynajem czy grunty, które wymagają sporego zaangażowania czasowego. Ciekawym pomysłem mogą być apartamenty Omega Lake Olsztyn.

Pod nazwą nieruchomości kryje się umiejscowiony nieopodal jeziora Ukiel projekt, który łączy ekologiczne rozwiązania z ponadczasową architekturą, atrakcyjnym designem i licznymi udogodnieniami dla właścicieli i ich gości. Najważniejsze z nich to m.in.

  • sauna,
  • siłownia,
  • basen,
  • jacuzzi,
  • spa,
  • prywatny parking.

Apartamenty Omega Lake, czyli świetna lokalizacja w parze z wysokim standardem

Apartamenty Omega Lake mogą stanowić dochodową lokatę kapitału (wynajem, odsprzedaż za jakiś czas) lub być używane jako tzw. second home. Dlaczego?

Po pierwsze, z powodu doskonałej lokalizacji. Okolica świetnie nadaje się zarówno do krótszego lub dłuższego wypoczynku, jak i zamieszkania na stałe. Z jednej strony pozwala bowiem czerpać z uroków przyrody (jezioro z promenadą spacerową, las, ścieżki piesze i rowerowe, plaże z kąpieliskiem miejskim i molo, wakepark, skatepark, orlik z boiskiem do koszykówki i piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego), z drugiej – udogodnień dużego miasta (sklepy, uniwersytet, lotnisko, do którego można dojechać w sześć minut, dogodne połączenia drogowe z innymi metropoliami).

Po drugie, ze względu na wysoki standard. Kompleks dwóch trzykondygnacyjnych budynków spełnia wymagania budownictwa pasywnego. W dużym stopniu będzie zasilany energią z paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. To sprawia, że koszty jego utrzymania będą bardzo niskie, co w obecnych czasach ma niebagatelne znaczenie.

Nowoczesne apartamenty wedle indywidualnego pomysłu

 

Docelowo apartamenty Omega Lake w Olsztynie obejmą 157 nowoczesnych nieruchomości liczących od jednego do trzech pokoi o łącznej powierzchni 25-63 mkw. Na życzenie inwestorów zainteresowanych bardziej przestronnymi wnętrzami istnieje możliwość łączenia pojedynczych lokali oraz wykończenia i wyposażenia w jednym z dwóch standardów.

Cena lokali obejmuje tarasy o powierzchni od 7 do 35 mkw. Natomiast właściciele apartamentów usytuowanych na parterze będą się cieszyć ogródkami o powierzchni od 13 do 56 mkw.

Nad bezpieczeństwem przebywających będzie czuwać całodobowo i przez cały rok ochrona.

Wiarygodny inwestor generalny

Za całym przedsięwzięciem, które ma być gotowe na początku 2024 r., stoi między innymi spółka Inter Parts .

Inter Parts to istniejący od 1991 r. czołowy dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych, z którym związana jest międzynarodowa sieć warsztatów Nexus Auto oraz centrum logistyczne w Stawigudzie.

Ponadto firma od lat sponsoruje siatkarski klub Indykpol AZS Olsztyn, czyli jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii krajowych rozgrywek Plus Ligi. Zielona Armia ma koncie pięć tytułów mistrzowskich i siedem Pucharów Polski.

Do olsztyńskiego dystrybutora należy też położone w Naterkach pole golfowe i działający przy nim hotel Mazury Golf & Country Club.

To wszystko sprawia, że inwestycja w Apartamenty Omega Lake w Olsztynie może być postrzegana jako pewna i jawi się jako przedsięwzięcie z dużym potencjałem zysku, w które warto zaangażować kapitał.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat inwestycji  Apartamenty Omega Lake prosimy o kontakt:

Biuro Sprzedaży Dewelopera NEWHOME NIERUCHOMOŚCI

ul. Dąbrowszczaków 21 lokal 420,10-542 Olsztyn.

Telefon: 600 91 92 93

http://www.apartamentyomega.pl