#

O nas

Logo Inter Parts Dystrybucja części samochodowych

Firma Inter Parts rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku, w okresie otwarcia polskiego rynku na branżę motoryzacyjną.  Od pierwszych lat istnienia ważnym elementem funkcjonowania biznesu była bliska współpraca z klientem. To pozwoliło na przełomie lat na dynamiczny rozwój naszej dystrybucji.

Specjalizujemy się w sprzedaży samochodowych, motocyklowych części zamiennych oraz akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. Dzięki bezpośredniej i wieloletniej współpracy z największymi producentami z całego świata, oferujemy Państwu produkty najwyższej jakości. Szerokie portfolio produktów jest odwzorowaniem tendencji na rynku, dającym możliwość wyboru pomiędzy kilkoma dostawcami.


2004

Nawiązanie współpracy z grupą zamówieniową Group Auto Union Polska sp. z o.o., stanowiącą platformę wspólnych zakupów i polityki marketingowej na polskim rynku aftermarketowym dla niezależnych dystrybutorów części samochodowych, zorientowanych na kompleksowe obsługiwanie rynków lokalnych. Rozwój portfolio sprzedażowego było motorem napędowym kolejnych dużych inwestycji w firmie.


2005/2006

Inter Parts przenosi swoją główną siedzibę z historycznej ulicy Augustowskiej w Olsztynie do Stawigudy. Przy ulicy Jarzębinowej 4 powstaje centrala obecnej spółki oraz magazyn wysokiego składowania wraz z centrum wysyłki. Dzięki tej inwestycji firma Inter Parts mocno zaakcentowała swoją obecność na rynku automotive, a zwiększenie powierzchni magazynowej pozwoliło na dalszy rozwój dostępnej oferty handlowej.

Wkrótce potem powstaje pierwszy odział Inter Parts w Brzozie, niedaleko Bydgoszczy, skupiający się na sprzedaży oferty do klientów hurtowych. Obecnie liczba oddziałów firmy przekracza 20, a filia Brzoza jest wciąż jednym z wiodących punktów dystrybucji części i akcesoriów samochodowych i motocyklowych.


2010  

Otwarcie nowoczesnego Centrum logistycznego z halą magazynową o powierzchni ponad 8000 m2  i biurach o powierzchni 1500 m2. Inwestycja zlokalizowana na obrzeżach miasta pozwala na doskonałe skomunikowanie działalności małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą korzystać z pełnego zaplecza magazynowego i biurowego, indywidualnie opracowywanego dla każdego najemcy. W późniejszym okresie rozwój firmy sprawia, ze część powierzchni magazynowej zostanie wchłonięte na potrzeby bieżącej działalności, natomiast oferta wynajmu biur stanowi aktualną opcję współpracy z firmą.


2010

Logo pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach

Zakup pola golfowego Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Podolsztyńskie pole to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Bardzo cenione za klimat i urokliwe położenie, pole golfowe jest w stałej rozbudowie, czego dowodem jest stworzenie możliwości zakupu apartamentu w ścisłym centrum MG&CC oraz budowa nowego domu klubowego z opcją obsługi dużych imprez okolicznościowych.


2012  

Podpisanie umowy dealerskiej z Kawasaki Polska i otwarcie salonu Kawasaki przy ulicy Augustowskiej 17 w Olsztynie. Otwarcie salonu motocyklowego było częścią strategii rozwoju szerokiej oferty części i akcesoriów motocyklowych, na które jest wciąż rosnący popyt w Polsce. Oferta oryginalnych części do pojazdów Kawasaki została rozwinięta o współpracę z firmą Larsson oraz innymi dystrybutorami specjalizującymi się w sprzedaży części do motocykli i quadów. W kolejnym, 2013 roku, oferta została poszerzona o skutery i quady marki SYM.


2013  

Logo Inter Land Dystrybucja części zamiennych

Powstanie spółki Inter Land sp. z o.o. S.K.A., będącej platformą zakupową i logistyczną dla Inter Parts. Wyodrębnienie działu zamówień i wprowadzenie nowego rozwiązania pozwoliło na dynamiczne zwiększenie oferty o kolejnych uznanych dostawców, wpływając na dostępność i  atrakcyjność naszej oferty. Centrum logistyczne Inter Land znajduje się w Stawigudzie, a łączna wielkość powierzchni magazynowej przekracza 15 000m2.


2014  

Logo Nexus

Dołączenie do grupy zakupowej Nexus International, będącej silnym partnerem w polityce zakupowej. Grupa Nexus, z siedzibą w Genewie skupia wielu dystrybutorów na całym świecie. Duży potencjał zakupowy pozwala Nexus rywalizować z największymi graczami na rynku automotive. Jednym z elementów współpracy z tą grupa jest tworzony projekt sieci warsztatów Nexus Auto.

Inter Parts

Nowy terminal zakupowy

Banner newsletter

Banner narzędzie.interparts.pl

Kontakt z naszym handlowcem

Piotr KamińskiKoordynator ds. rozwoju rynku (woj. mazowieckie)

606 672 140

Leszek Suchodolski(woj. mazowieckie)

660 420 612

Robert Kosowski(oddział Białystok, Ogrodniczki)

728 954 466

Firma Inter Parts jest Beneficjentem środków z  Unii Europejskiej w ramach programu Narodowa Strategia Spójności