#

Castrol Engine Shampoo - płukanka do silników

28/05/2021

Castrol wprowadził na rynek płukankę do silnika Castrol Engine Shampoo

Unikatowa formulacja otacza cząsteczki zanieczyszczeń, tak aby mogły zostać usunięte, a silnik stał się czystszy. Współczesne warunki jazdy sprawiają, że silnik musi ciężej pracować, co z kolei powoduje, że powstaje więcej zanieczyszczeń i szlamu, które mogą zatkać kluczowe części silnika. Jeśli zanieczyszczenia te nie zostaną kompletnie usunięte w trakcie wymiany oleju, mogą negatywnie wpływać na działanie silnika.

Płukanka do silników Castrol to produkt do stosowania przed wymianą oleju, zawierający silny dodatek myjący (Powerful Cleaning Agent, PCA), który usuwa do 85% szlamu z silnika* oraz otacza cząsteczki zanieczyszczeń, tak aby mogły zostać usunięte, czyszcząc silnik i przygotowując go na świeży olej. Castrol Engine Shampoo może być stosowany w silnikach benzynowych i Diesla, w samochodach osobowych. Płukanka pomaga utrzymać silnik czysty i sprawny. Nie zawiera rozpuszczalników, a jej zastosowanie jest łatwe, przez co nie zajmuje dużo czasu.

Marka Castrol, wiodący dostawca środków smarnych, oferuje wiele serwisowych środków smarnych, dzięki którym mogą Państwo z troską dbać o samochody klientów. Zwiększa to lojalność klientów i umożliwia uzyskanie dodatkowego dochodu w serwisie.

Unikatowa formulacja PCA Castrol pomaga usunąć osady szlamu z metalowych powierzchni silnika, nie uszkadzając kluczowych uszczelnień. Po prostu wlej płukankę do silnika w trakcie serwisu, przed usunięciem zużytego oleju, zostaw na 10 minut na biegu jałowym i spuść olej. Płukanka do silników Castrol usuwa szlam i zanieczyszczenia razem z olejem silnikowym.

POMAGA ZACHOWAĆ CZYSTY I SPRAWNY SILNIK PRZY ZALEDWIE 10 MINUTACH OCZEKIWANIA NA ZADZIAŁANIE PRODUKTU

Szlam może się niepostrzeżenie gromadzić w silniku ze względu na następujące czynniki:
• zastosowanie niskiej jakości oleju,
• zbyt późną wymianę oleju lub jej brak,
• jazdę w trudnych warunkach, jak na przykład
– częste pokonywanie krótkich odcinków,
– częste zatrzymywanie się i ruszanie,
– wjeżdżanie na wzniesienia i zbocza.